Via Properties Yönetim Kurulu Başkanı

Ankara Arı Koleji’nden sonra Kayseri Erciyes İşletme Bölümü’nü bitirdi. Eğitimine devam ederken aynı zamanda iş hayatına atıldı. Aile şirketi olan Bayraktar İnşaat’ta aktif rol aldı. Üniversiteden mezun olduktan sonra evlendi ve 2 çocuğu oldu.

Perakende sektörüne ilk olarak Kayseri Park Alışveriş Merkezi’nin inşaatını üstlenerek adım attı.

2008 yılında Viaport Asia ile İstanbul’daki en büyük yatırımına imza attı. Türkiye’nin en büyük “outlet” konseptli yaşam merkezini hayata geçirdi. Sabiha Gökçen’e 5 dakika mesafede olan Viaport Asia, çok kısa sürede başarısına başarı katarak yılda 25 milyon kişinin ziyaret ettiği yaşam merkezi haline geldi.

Daha sonra sırasıyla Vialand, Viaport Venezia, Viaport Marina projelerine de imzasını atan Bayraktar, “Türkiye’ye ilk roller coaster’ı getiren işadamı” unvanına da sahip oldu. Coğrafyanın ilk ve tek tema parkı olan Vialand’in ardından, İstanbul Tuzla’da hayata geçirdiği ViaSea Tema Park ile dünyanın ilk ve tek 5 fonksiyonlu eğlence adasına da adını yazdırdı.

Sıkı bir Fenerbahçe taraftarı olan Coşkun Bayraktar’ın Fenerbahçe Kongre üyeliği de bulunmaktadır. Aynı zaman Alışveriş Merkezi Yatırımcıları Derneği’nde (AYD) Başkan Yardımcılığı görevini üstlenmektedir.

2016 yılında Viaport markasını uluslararası arenaya taşımak üzere, Amerika Florida’da satın aldığı alışveriş merkeziyle (Viaport Florida) tekrar haberlere konu olan Coşkun Bayraktar, aynı yılın sonunda New York şehride Viaport Rotterdam adı verilen alışveriş merkezini de satın aldı.

Coşkun Bayraktar, 2010 yılında Ekonomist Dergisi tarafından verilen Yılın İş Adamları Ödülü’nde ‘Yılın Erkek Girişimcisi’ ödülüne layık görüldü.

Coşkun Bayraktar Capital Dergisi’nin 2015 yılında Türkiye’nin En Zengin 100 listesine de girdi.

Coşkun Bayraktar girişimci, teknolojiyi takip eden vizyoner ve öngörülü yapısıyla, yaptığı yatırımlarla Türkiye’nin genç liderleri arasına adını yazdırdı.