BISSE Röportajı

COŞKUN BAYRAKTAR

VIA PROPERTIES YÖNETİM KURULU BAŞKANI

1-        Sizin için giyimin önemi nedir?

Giyim tarzını, özellikle biz iş adamlarının başarılarını destekleyen önemli unsurlardan biri olarak görüyorum.  Görsel bir iletişim aracı olarak da değerlendirebileceğimiz giyim tercihlerimiz, saygınlığı ve özeni de temsil etmektedir. Davetlerde, toplantılarda, günlük ve gece tercihlerimizde yaptığımız seçimler, kişiliğimizle beraber, stilimizi de ortaya koymaktadır.

2- Giyim tarzınız nasıldır? (hafta içi- hafta sonu)

Ben hafta içi ve hafta sonu tüm seçimlerimin şık, kibar ve sade olmasına özen gösteriyorum. Kendi tarzım ve stilimin olmasını önemsiyorum. Gündüz ve geceye göre ise; kombinlerime yelek, mendil gibi aksesuarları ekleyerek farklılaştırmayı tercih ediyorum. Hafta içi genelde çift düğme kruvaze takımları tercih ediyorum. Kravat seçimlerimde ise canlı renkler olmazsa olmazım. Davetler, toplantılarda tüm modacıların söylediği gibi; takım elbise tahtından asla inmeyecek ancak hafta sonları günlük seçimlerimde daha çok modayı takip ettiğimi söyleyebilirim. Rahatlığı şıklıkla tamamlamak ve kişinin kendi bedenine uygun, kendisini tanıyarak giyinmesi çok önemli.

Moda olan her şey, herkese yakışacak diye bir durum yok.

Dolayısıyla, işadamlarının davet ve toplantılara katılırken kendilerini rahat hissedecekleri ve kişiliklerini ön plana çıkaracak kıyafetler tercih etmeleri gerekiyor.

3- Modayı takip eder misiniz?

Bu soruya bir perakendeci olarak etmiyorum demem yanlış olur herhalde. Çünkü hem işim hem de marka partnerlerimiz beni modayı takip etmem konusunda teşvik ediyor. Bu yüzden günü gününe olmasa da genel trendleri takip ettiğimi söyleyebilirim. Ayrıca bence modanın insanın kendisine yakışanı giymesi olduğunu düşünenlerdenim, bu yüzden klasikleşmiş moda kalıpları yerine kendime en çok yakışanı giydiğimi söyleyebilirim. Tıpkı ‘Coco Channel’in ‘moda geçer, stil kalır’ demesi gibi.

4- Vazgeçilmez bir renginiz var mı?

Her erkeğin favori bir renginin olması gerektiğini düşünüyorum, özellikle mavi tonları erkeğin kurtarıcısı ve gardırobunda olmazsa olmazlardandır. Siyahın asaleti ve vazgeçilmezliği de tartışılmaz. Renkli aksesuarlar da vazgeçilmezimdir, sıcak renklerden de korkmam, kombinli ve uyumlu giyinmeye dikkat ederim. Bir jean üzerine renkli giyinmeyi tercih edebilirim.

5- Kullandığınız aksesuarlar neler?

Erkeğin en önemli aksesuarlarından biri olan kemeri es geçmemek gerekiyor. Ancak güzel bir saat, bir bileklik veya atkı kıyafeti harika gösterebilir. Ayrıca gözlük vazgeçilmez aksesuarlarım arasındadır. Bir de zamanın değerini bilen bir insan olarak saatlerim her zaman benim için özeldir.

6- Giyim kuşam konusunda olmazsa olmazınız var mı? (örnek: Saat, kravat v.s. )

Saatlerin benim giyim tarzımda önemli yeri var. Kıyafetlerime uygun güzel saatler takmayı seviyorum. Çünkü saatin erkeğin görünüşüne önemli katkısı olduğunu düşünüyorum.

İş hayatımızın en önemli kurallarından birisi de; iş adamlarının görüntülerinin başarılarını destekliyor olması. Şık ve modern giysileri, farklı renk gömlek ve kravatlarla süslemek kişiliğimizi, görüntümüzle bağdaştırmanın en güzel yanlarından biri.