Viaport Marina'nın Eğlence Canavarı Bugatti'den Hızlı

İstanbul Tuzla’da hayata geçirilen ViaSea Tema Park’taki Red Fire isimli roller coaster 2.5 sn'de 110 km hıza ulaşabiliyor. Sahip olduğu hızla dünyanın en süratli otomobili olarak Bugatti Veyron’u geride bırakan Red Fire adrenalin tutkunlarının vazgeçilmezi oldu.

Via Properties tarafından 600 milyon liralık yatırımla İstanbul Tuzla’da deniz üzerinde hayata geçirenle Viaport Marina projesi dünyanın ilk ve tek fonksiyonlu marinası konumunda. İçerisinde yer lan outlet alışveriş adası, akvaryumu, tema parkı ve entertainment konseptiyle bambaşka dünyaların kapılarını aralayan proje Tuzla’nın vizyonu değiştirdi.

TÜRK TİPİ LUNAPARK

Via Properties Yönetim Kurulu Başkanı Coşkun Bayraktar, Viaport Marin projesinde eğlenceye çok ciddi bir alan ve bütçe ayırdıklarını belirterek, “Toplumlar mutluluk ve refah anlamında belli bir noktaya gelince bu tür tema parklara ihtiyaç oluşuyor. ABD’de de böyle geliştiğini gördük ve bu konsepti Türkiye’ye uyarladık” diye konuştu.

Tuzla’daki projede iki roller coaster dışında 30’a yakın eğlence ünitesinin bulunduğunu anlatan Bayraktar, “İstanbul’un en kalabalık sahili olan Tuzla’da tüm halka açık bir alan oldu. Türk geleneksel eğlencesi ile birleştirip, Lunapark olarak konumlandırdık. Halka ve penaltı atma alanları bile bulunuyor” dedi.

EN ADRENALİN VEREN 3’ÜNCÜ ROLLER COASTER

15 milyon euroya kuracakları 'roller coaster’ın Uluslararası Eğlence Parkları Birliği (IAAPA) tarafından ‘Dünyadaki en çok adrenalin veren 3’üncü roller coaster’ olarak ölçüldüğünü ifade eden Coşkun Bayraktar, kurulumun üç haftada tamamlandığını söyledi. Bayraktar, “Buradaki roller coasterın fiyatı Anadolu’da bir AVM maliyetine denk geliyor. Burada çok konuşulan ve ses getiren bir eğlence ünitesi olmasını istedik” diye konuştu.