Artık Türkiye Bize Yetmiyor

Via Properties Yönetim Kurulu Başkanı Coşkun Bayraktar, Perakende Liderler Konferansı'nda konuştu ve "Artık Türkiye bize yetmiyor." dedi.

Soysal Danışmanlık tarafından 11'incisi düzenlenen Perakende Liderler Konferansı (LİDKO) Hollanda'nın Amsterdam kentinde gerçekleştirildi.

"Artık yurt dışı açılımına kafa yormamız gerek"

Konferansın ana sponsoru olan Via Properties firmasının Yönetim Kurulu Başkanı olan Coşkun Bayraktar, tarihi bir menkıbe ile iş yaşamını özdeştirdi.

Bayraktar, "Fatih'e sormuşlar; 'Herkes İstanbul'u almak için çok uğraştı, sen aldın. Bu işin farkı nedir?'. Rivayet odur ki Fatih; 'Benim İstanbul'u almak gibi bir derdim olmadı, ben Avrupa'yı almak istedim' demiş. Hayat bizim hayallerimizi nereye konumlandırdığımızla çok alakalı. Çünkü hayaller nerede konumlanırsa, gerçekler de ona o kadar yakın oluyor." dedi.

İnovasyonun tamamen hayal kurmak olduğunu belirten Bayraktar, herkesten farklı işleri yapabilmenin inovasyon olduğunu dile getirdi.

"Artık Türkiye bize yetmiyor" diyen Bayraktar, Türkiye'deki sıkıntıları konuşmanın enerjilerini aldığına işaret ederek, Avrupa ve Amerika'nın kendileri gibi girişimcilere aç olduğunun altını çizdi.

Bayraktar, Fatih'in İstanbul'u almak gibi bir gayesinden ziyade Avrupa'yı fethetmek gibi bir gayesi olduğuna dikkati çekerek, son 10 yılda Türkiye'deki perakende sektörünün çok büyüdüğünü, artık yurt dışı açılımına kafa yorulması gerektiğini dile getirdi